Menu UF Health Home Menu
 

Past Fellows

 

 2015-2016 Irina Brennan
Elton Chen
Clay Condley
Phillip Fanapour
Sean Lee
Venu Madhipatla
Marc Pinn
Mobeen Yousaf
2014-2015 Vaibhav Bora
Deepinder Mann
2013-2014 Chris Cassara
Nikhil Chawla
Erin Etoll
Ashan Janoo
Karvier Yates
James Young
2012-2013 Gilmore, Nathan
Kiley, Sean
McConoughey, David
Vaught, A. Jason
2011-2012 Gomes, Marcos
Hunt, Darrell
Mahanna, Elizabeth
McConoughey, David
Mitchell-Tapping, George
Patel, Rohit
Russell, Amanda
2010-2011 Crimi, Ettore
Gao, Xing
Grek, Sasha
White, Peggy
Rebel, Annette
Patel, Rohit
2009-2010 Dhunna, Sunil K.
Harman, Kent
Katos, M. Gregory
Radwan, Mohamed O.
Yingling, J. Matthew
West, J. Aaron
2008-2009 Hobson, Charles
Velopulos, Catherine
Ravulapati, Johnny
Yingling, J. Matthew
Tarant, Nicki
Aponte-Felicano, Antonio
2007-2008 Coronado, Javier
Jaeger, Mick
Shah, Rakesh
Shammout, Khaled
Wobst, Albrect
2006-2007 Cagle, James
Hatton, Kevin
Kenneda, Virgil
Shannon, Jack
Takahashi, Kan
Walters, Hugh
2005-2006 Bihorac, Azra
Keller, J. Douglas
Niu, Wenying
Soni, Shikhar
2004-2005 Vela, Alfredo
Macedo, Walter
2003-2004 Awada, Marc Y.
Naik, Bhiken
Ozcan, Mehmet
Vela, Alfredo
2002-2003 Akram, Sami
Geier, Sacha
Peters, Carl
Thomas, Winston
2001-2002 Akram, Sami
Baalbaki, Ali
Kradel, Brian
Marko, Peter
2000-2001 Georgyev, Peter V.
Kradel, Brian
Rahman, Ahmed
Saldana, Tito
1999-2000 Bellar, Helen
Denson, Rebecca L.
Gutierrez, Victor M.
Rose, Jason T.
1998-1999 Almasri, Mohammad
Bazzell, C Mark
Bonifacio, Frank A.
Freeman, Ronald
1997-1998 Almasri, Mohammad
Bennett, Neil
Falcucci, Octavio
Sungur, Murat
1996-1997 Atwater, Robert
Caruso, Lawrence
Hunter, James
Krasner, Lauren
Lee, Peter
Moody, Rodney
1995-1996 Foley, Robert
Gosdin, Daniel
Krasner, Lauren
1994-1995 Rosado, Marcos G.
Tiernan, John F.
Williams, Lionel A.
1993-1994 Boudreaux, Ann F.
Messinger, Gabriel
1992-1993 Gabrielli, Andrea
1990-1991 Epperson, David K.
Ronan, Kevin
Taghlabi, Mohammad S.
Wiston, Roy S.
1989-1990 Courington, Kenneth
McGough, Edward K.
Segal, Eran
Saldaña, Tito C.
1988-1989 Corder, James M.
Florete, Jr., Orlando
McGough, Edward K.
1987-1988 Florete, Jr., Orlando
Rodriquez, Julio
1986-1987 Fleinglass, Neil G.
Florete, Jr., Orlando
1985-1986 Gubernikoff, George
1984-1985 Davidson, Dwight D.
Leven, Stephen B.
Miller, James R.
1983-1984 Gallagher, Robert C.
Heard, Stephen O.
Layon, A Joseph
Mikhail, Maged S.
1982-1983 Barnes, Peggy A.
Dharamraj, Claude M.
Hurd, Thomas E.
Stillwell, Paul C.
Tilden, Samuel J.
1981-1982 Lapham, Diane F.
Barnes, Peggy A.
1980-1981 Williamson, Donald
Browning, Debra H.
Murray Ives, P.
1979-1980 Tabeling, Barbara
Poulton, Thomas
Caldroney, Dunham
Morgan, Christopher
1978-1979 Hall, James
Marshall, Arthur
Poulton, Thomas
Van Eeden, Anton F.
Vogelhut, Mark M.
1977-1978 Alsbrook, Everett
Amick, Roger
Auffant, Robert A.
Kushins, Lawrence
Vogelhut, Mark M.
1976-1977 Millbern, Michael
Rose, David